wtorek, 27 stycznia 2015

Rzeczy ważne i ważniejsze

W XXI w. ludzie gonią za pieniędzmi, karierą i luksusem, który w zasadzie wynika z posiadania pieniędzy. Ciągle i ciągle goni ich czas, a doba jest za krótka.

Kiedy znajdą czas dla innych? 
Dla swoich najbliższych? 
Czy oni są dla nich ważni? 
Czy oprócz tych trzech "cnót" jest dla nich coś ważniejszego?

Ludzie sukcesu zapewne czują się szczęśliwi nie z powodu posiadania rodziny, a z powodu posiadania pieniędzy i władzy, ale czy rodziny takich osób są równie szczęśliwe jak one?

Podobno pieniądze szczęście nie dają, ale jakby nie patrzeć są one ważne w życiu człowieka. Tak WAŻNE, ale NIE NAJWAŻNIEJSZE

Za pieniądze można kupić wszystko lecz doby wydłużyć za nie, niestety, nie można.


Czy nie warto więc czasem zatrzymać się i pomyśleć nad swoimi priorytetami? Warto czasami zwolnić tempo swojego życia i odwiedzić babcię, która zawsze cieszy się, gdy Cię widzi. Spędzić czas ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi - bo czas jest jednym z tych podarunków, które Cię nic nie kosztują, a zostawia w pamięci naprawdę dobre wspomnienia.
Naprawdę nie potrzeba wiele. Cenny jest czas, którym obdarujesz drugą osobę. Warto odłożyć kilka spraw na później, aby dać taki cenny podarek rodzicom, którzy niegdyś nam poświęcali mnóstwo czasu nocami i dniami. Babciom, które opiekowały się nami, gdy rodzice pracowali.


Dla mnie świat bez rodziny i przyjaciół byłby niczym. To oni mnie wspierają, pomagają, a jeśli trzeba dadzą konstruktywnego kopa w tyłek. Dzięki nim jestem dziś takim człowiekiem, a nie innym. Za to z całego serca dziękuję! ♥

Pozdrawiam, Zdeterminowana.

22 komentarze:

 1. Myślę że to nie tyle ludzie szaleją a świat. Dziś atakują nas ze wszystkich stron dobra materialne. Komórki telewizory ciuchy.. ludzie już nie wiedzą że szczęście to zdrowie i spokój

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, rodzina i przyjaciele są najważniejsi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawda, trzeba o tym pamiętać : ))

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie piszesz o najważniejszych wartościach.

  Niby wszyscy gdzieś podświadomie wiedzą o najważniejszych wartościach ale bez przerwy trzeba o tym przypominać w takich postach jak Twój.

  W dzisiejszych czasach gdzie króluje nagminnie powtarzane : "Nie mam czasu" warto się zatrzymać i ustalić swoje priorytety tak aby wprowadzić w życie swoje i bliskich to co nazywamy szczęściem - pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą :) Nie można odkładać rzeczy na później, bo później tej osoby może zabraknąć i co wtedy? Jesteśmy tu i teraz. Nie ma nas w przyszłości. Jeśli nie zrobimy czegoś w tym momencie, okazja może się już nie powtórzyć.
  Buziaki i pozdrowienia! :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Czas jest największym dobrem jakie posiadamy, dlatego powinniśmy nim obdarzać tych którzy są dla nas najważniejsi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie kupimy nigdy rzeczy, które są najcenniejsze: miłości, przyjaźni, wsparcia i szczerości ludzi, ani tych bliskich, ani tych obcych..Dlatego warto doceniać i dbać o osoby, które są przy nas :-) Poświęcany sobie czas jest o wiele cenniejszy niż wszelkie materialne rzeczy - oby jak najwięcej było ludzi, którzy to dostrzegają, takimi warto się otaczać :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świat bez rodziny i przyjaciół byłby niczym! :) Masz rację, zatrzymam się dziś, pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie napisane. Zgadzam się i potwierdzam :)

  Ważne by odnaleźć chwilę ciszy której ludzie tak często się boją i ustalić priorytety które są naprawdę istotne. Zastanowić się co będzie z nami zawsze a co przeminie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś czytałam o takiej sondzie robionej wśród gwiazd "czym jest luksus" i padła odpowiedź, że luksus to czas dla siebie i bliskich, o który strasznie trudno osobom robiącym pieniądze. No chyba, ze ktoś jest wytrawnym graczem giełdowym i pieniądze same dla niego pracują...

  OdpowiedzUsuń
 11. ehh zgadzam się całkowicie, ile ludzi jest tak zajętych pogonią za czymś, pieniędzmi, karierą czy czymś innym że nie widzą ile dobrego jest na ich drodze, rodzina, przyjaciele, drobiazgi ktore sprawiają ze czlowiek sie usmiecha, ale najpierw trzeba zwolnic tempo i nauczyć się czasem zatrzymać chociaż na chwilę:)

  OdpowiedzUsuń
 12. To prawda - pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze i trzeba bardzo uważać, żeby nie przekroczyć bardzo cienkiej granicy, o której mowa, a na której kończy się być, a zaczyna mieć.

  OdpowiedzUsuń
 13. Stajemy się coraz bardziej wygodni i samolubni, a rodzina która powinna być na pierwszym miejscu staje się dla wielu przeszkodą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oo tak dawno mnie tu nie było, że widzę zmianę wyglądu bloga, wygląda super ! :)
  A co do posta to masz świętą rację :)

  OdpowiedzUsuń
 15. masz rację, pieniądze nie są najważniejsze. Fakt, bardzo pomagają w życiu, ale nie jest to mój priorytet. Byle mieć za co kredyt spłacić, utrzymać nas i dzieci. Więcej nie potrzebuje i nie widzę potrzeby odkładania założenia rodziny na czas 'kiedy się dorobie'.

  OdpowiedzUsuń
 16. Sama prawda. ja już jakiś czas temu nauczyłam się, że pieniądze nie zastąpią mi czasu spędzonego z najbliższą osobą

  OdpowiedzUsuń
 17. Rodzina w zyciu jest najwazniejsza, dzieki niej jak napisalas jestesmy i jestesmy ta, a nie inaczej uksztaltowani, w niej tylko sila

  OdpowiedzUsuń
 18. Dokładnie, nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony z bliskimi. Odkąd w moim życiu pojawił się mój obecnie mąż, a rok temu córeczka to nie ma dla mnie ważniejszych priorytetów niż oni :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetnie, że poruszyłaś taki temat :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Szkoda, że nie wszyscy umieją docenić rodziny i przyjaciół, a za swoje priorytety ustalają rzeczy często bardzo mało wartościowe. Aż smutno się robi :( Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 21. Szczera prawda, warto sobie uświadomić, jak wielką rolę odgrywają bliscy w naszym życiu i docenić to, najlepiej ofiarując im nasz czas, który dla każdego jest przecież tak cenny...

  OdpowiedzUsuń
 22. Pięknie i w prosty sposób napisane :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za odwiedzenie bloga. :)