czwartek, 11 czerwca 2015

Moje sposoby na...

Przeddzień mojej obrony. 


Stresowałam się, odkąd dowiedziałam się o terminie obrony. 12 czerwca. Przerażenie w oczach. Nigdy nie byłam dobrym mówcą, nie umiem też za bardzo improwizować. Jeśli coś umiem, mogę powiedzieć, ale jeśli nie bardzo wiem o co chodzi - kompletna klapa, bo improwizatorką dobrą nie jestem. Jednak mój temat jest bardzo przyjemny i dla mnie ciekawy. Toteż dziękuję mojej przyjaciółce, Moni , która pomogła mi w sytuacji, kiedy pierwszy temat poszedł w zapomnienie!


W miniony wtorek całe nasze seminarium prezentowało swoją pracę. Dosłownie parę chwil. Nie mogę uwierzyć, że przed tym małym występem także się stresowałam. Jednak, gdy już nadeszła moja kolej - popłynęłam. Krótko, zwięźle i na temat. Stres z końcem prezentacji mnie opuścił i to pomogło. 

Zatem moim pierwszym sposobem na stres to z pewnością mówienie przed ludźmi. Co prawda w komisji zasiądą bardziej kompetentne osoby, niż studenci, ale uda mi się na pewno! Bo jak nie ja - to kto? :)
Kolejny krokiem jest pozytywne myślenie. Przecież komisja nie będzie chciała mnie pogrążyć, ani nic podobnego. Mam wsparcie wśród rodziny, Ukochanego, promotorki i oczywiście wśród innych osób, które bronią się jutro razem ze mną. :)
Następny sposób to z pewnością aktywność fizyczna, ponieważ nic tak nie satysfakcjonuje, jak dobrze wykonany trening. Więc cel na dziś: zmęczyć się! :D
Dobrym i sprawdzonym sposobem u mnie jest pozbycie się nachalnych myśli, a w zamian za to słuchanie muzyki relaksacyjnej i masaż! Gotowanie sprawia również, że nie myślę ciągle o obronie. W zeszłym tygodniu zrobiłam pyszną zapiekankę makaronową z kurczakiem i brokułami - palce lizać! :)Kilka prostych, niewymyślnych sposobów, które czasem ciężko wcielić w życie. Jednak dzięki pomocy innych, moje myśli odbiegają przynajmniej na jakiś czas od obrony i potrafią się zająć czymś innym. :)

Pozdrawiam, Zdeterminowana. :)

21 komentarzy:

 1. Dziękuję za odwiedziny bloga. Twoja zapiekanka wygląda obłędnie smacznie! :) powodzenia na obronie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę jutro trzymała kciuki przez cały dzień :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale zapiekanka, chyba mnie zainspirowałaś! ;)
  To pozbycie się stresujących myśli jest chyba najważniejsze, ale i najtrudniejsze w poradzeniu sobie ze stresem - zastanawianie się, co może się stać, potęguje nerwy. Warto więc nauczyć się oczyszczania umysłu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie obrona wygląda tak, że wchodzę, zadają mi trzy pytania i wychodzę. Nigdy jakoś bardzo stresu nie przeżywałam, ale ostatnio chyba brakuje mi magnezu czy coś i potrafię się bać głupot tak, że robi mi się słabo toteż nie wiem jak poradzę sobie przed obroną...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dasz radę :) Chwila strachu i później wielka radość ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też nie przepadam za takimi publicznymi pogadankami. A jedzonko wygląda smakowicie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzeeeenia! Trzymam mocno kciuki ! :* moja obrona dopiero 29.06., a ja już nie wytrzymuję ze stresu, może Twoje rady mi choć trochę pomogą :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia! Ja się bronię we wrześniu więc jeszcze nie czuje żadnego stresu. Będzie dobrze. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzymam kciuki :-) My czasami musimy prowadzić szkolenia dla podporządkowanych jednostek i pamiętam, że na początku pracy tak się bałam, że zupełnie zapominałam co mam mówić. Pamiętam, że zdobyłam wtedy jakieś prochy uspokajające na receptę i przed każdym szkoleniem je łykałąm. Teraz strach minął i już nie muszę "ćpać", wychodząc przed ludzi wyobrażam sobie, że oni są przyjaźni, że nawiązuję z nimi kontakt, staram się mówić z emocjami - tak, jakby ta prezentacja to było coś fascynującego. Ten ostatni wybieg to też takie małe oszustwo przed sobą również, ponieważ umyślnie bawię się, że odgrywam fascynujący spektakl i zapominam przy tym o stresie. Każdy ma swoje sposoby, tylko trzeba na nie wpaść :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. To już dzisiaj :) Mam nadzieję, że wszystko się uda, że się nie będziesz stresowała i super wyjdzie.
  Ja przed takimi wystąpieniami, jakimiś egzaminami też strasznie się stresuję i nie wiele mi pomaga. Chociaż muszę przyznać, że ostatnio gdy miałam taką sytuacje, dałam radę a stres jakby był wyjątkowo mniejszy niż kiedykolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 11. mama nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie :) powodzenia!:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawe, jak Ci poszło! Mam nadzieję, że bardzo dobrze :) Mnie to dopiero czeka gdzieś w najbliższych tygodniach ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. powodzenia! na wszystko jest sposób :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Trzymam kciuki! Powodzenie! Znam ten stresik, pamiętam jak się obroniłam to czułam dziwną pustkę :) ale radość była wielka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam nadzieję, że dobrze Ci poszło :) A zapiekanka wygląda świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakie pyszności zapiekałaś :).

  Obrona pracy jest stresująca, ale uczucie jak już uda nam się ją obronić cudowne :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Zapiekanka obłędna ...:) Jak CI poszło ?

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja się stresuję dopiero wtedy kiedy wchodzę na jakiś egzamin... ale mam za to dar do improwizowania ;)) Zapiekanka świetna :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie ma za co Kochana <3 Teraz będziesz pamiętała żeby nie stresować się przed kolejną obroną :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za odwiedzenie bloga. :)