wtorek, 12 lipca 2016

Powody, dla których warto się uśmiechać


Wstępu do tego posta chyba nie muszę pisać. Warto się uśmiechać zawsze i wszędzie. Dlaczego? O tym poniżej. :)

1. Spojrzysz na życie łaskawszym okiem!
Tak - to prawda. Uśmiech wyzwala pozytywne emocje, poprawia nastrój i wypływa na większe zadowolenie z życia. Zdziwieni? Może wreszcie czas na to, by się uśmiechnąć i zmienić swoje nastawienie? Zamiast codziennie rano narzekać na poranne wstawanie, spróbujcie uśmiechnąć się do lustra i powiedzieć do siebie: "to będzie wspaniały dzień - tyle rzeczy może się wydarzyć". :)

2. Uśmiech przyciąga do Ciebie ludzi.
Człowiek lubi przebywać w towarzystwie ludzi szczęśliwych. Niefajnie jest siedzieć w ponurym towarzystwie i na każdym spotkaniu prześcigać się w litanii narzekań. Jeśli nie chcesz być uważana/uważany za osobę ponurą - uśmiechnij się (przynajmniej czasami!). Nie pokazuj, że codziennie masz zły dzień (bo ludzie z miną na kwintę tak wyglądają). Działaj! :)

3. Uśmiech jest zaraźliwy. 
To coś, jak ziewanie. Ziewniesz raz i nagle wywołasz falę ziewu w towarzystwie. Spróbuj z uśmiechaniem się. Uśmiechnij się na ulicy, a jest pewna, że niejedna osoba odwzajemni ten miły gest. 
Nie sądzicie, że świat byłby milszy, gdyby na ulicy można było spotkać więcej zadowolonych i uśmiechniętych ludzi?

4. Polubisz siebie.
Ludzie, którzy śmieją się częściej są postrzegani jako bardziej atrakcyjni przez ich otoczenie. Poza tym uśmiechając się - faktycznie jesteśmy bardziej atrakcyjni, a wiadomo, że każdy lubi czuć się atrakcyjnie. Więc nie zważajmy na nic, uśmiechajmy się i bądźmy obdarowywani uśmiechami.

5. Gdy się uśmiechasz, Twoi towarzysze mogą się zrelaksować.
Dlaczego? To proste. Kiedy się uśmiechasz, bije od Ciebie radość i szczęście. Łatwiej jest Ci zaakceptować ludzi i bez problemu to okazujesz (właśnie uśmiechem). Takie zachowania pomagają w budowaniu dobrych relacji osobistych, ale również zawodowych. :)

6. Ludzie uśmiechnięci więcej zyskują!
Wszędzie. Czy to na rozmowie kwalifikacyjnej, czy w sklepie. Chodząc uśmiechniętym dajesz do zrozumienia reszcie społeczeństwa, że jesteś osobą pozytywną.
Sama na rozmowie kwalifikacyjnej starałam się być uśmiechnięta, wtedy nie widać stresu i rozmowa przebiega w bardziej przyjaznych warunkach. Co prawda, wtedy nie otrzymałam tej pracy, za to cenne doświadczenie w rozmowach kwalifikacyjnych zostało. Nie przejmować się - uśmiech proszę!Kochani, dorzucicie powody, dla których warto się uśmiechać? A może powiecie mi, dlaczego Wy się uśmiechacie, może macie jakieś konkretne powody? :)


25 komentarzy:

 1. Ja znam negatyw - zmarszczki się robią :)
  Jak człowiek się uśmiech szczerze, to uśmiechają się również jego oczy! I wygląda wtedy atrakcyjniej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za negatyw, jak tyle pozytywów. ;)

   Usuń
 2. Z uśmiechem na do twarzy i nawet obcy ludzie są bardziej życzliwi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uśmiech nie schodzi mi z ust! :)
  pozdrawiam, mikrouszkodzenia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto z uśmiechem iść przez życie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, wtedy te nasze życie jest łatwiejsze. ;)

   Usuń
 5. 6. Uśmiech sprawia, że jesteś urocza.
  7. Poznajesz więcej osób, bo nie boją się podejść do uśmiechniętej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uśmiech to samo zdrowie :) i jak widać ma mnóstwo zalet. Staram się uśmiechać bez okazji, do siebie, do świata, do ludzi, ale też z różnych powodów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uśmiech pomaga nam w codziennym życiu, pozwala nastroić się na ciężki dzień i przeżyć go w całkiem dobrym nastroju. :)

   Usuń
 7. Chyba wyczerpałaś temat, nie wiem co tu by można jeszcze dodać :D
  Na rozmowach kwalifikacyjnych też się uśmiecham, zresztą mam taką dziwną zależność, że kiedy się stresuję, często chce mi się śmiać, także uśmiech wyrasta siłą rzeczy ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej ze stresu się śmiać niż płakać. :D

   Usuń
 8. Na pewno ma się o niebo lepszy humor :) Uśmiech pomaga w życiu i w trudnych momentach :) Rozładowuje napiętą lub stresującą atmosferę :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, na rozmowach kwalifikacyjnych się o tym przekonałam. ;)

   Usuń
 9. Zgadzam się całkowicie. Kiedyś nie wierzyłam, że uśmiechem można zarażać i nawet chodząc po mieście, szczerzyłam się do każdego w ramach ekseprymentu. Faktycznie działało :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz trzeba przekonać pozostałą część świata, że uśmiech popłaca! :)

   Usuń
 10. Ostatnio bardzo tego potrzebuję :) To znaczy gdy jestem wśród najbliższych, buzia mi się nie zamyka :) Ale niestety na studiach wokół siebie mam wielu negatywnych ludzi i nawet próba uśmiechania się na siłę mnie przerasta. Ale teraz w wakacje zbieram energię na nowy rok akademicki :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja się uśmiecham, bo kiedy się uśmiechasz, to świat też uśmiecha się do Ciebie :) To najlepszy sposób na udany dzień, tydzień, miesiąc... nawet gdy czasem przez łzy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tyyyle rzeczy można załatwić o wiele szybciej, jeśli się uśmiecha! Dobry wpis!

  OdpowiedzUsuń
 13. ja się ostatnio baaaaardzo dużo uśmiecham!
  wtedy jakoś tak milej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za odwiedzenie bloga. :)