sobota, 13 grudnia 2014

Create yourself

Witajcie Kochani.

Rozwój samego siebie również należy do zdrowego trybu życia. 
Dlaczego tak uważam? Otóż to podświadomość pomaga nam na tworzenie własnej osobowości. Właśnie przez sport, ale również przez inne czynności.

Podświadomość jest taką małąpodstępną cwaniarą, która odzywa się wtedy, kiedy Ty najbardziej boisz się zrobić krok w przód. Podświadomość krzyczy: "yes, you can!", podczas gdy Ty nie możesz uwierzyć w siebie i nie robisz niektórych rzeczy tylko dlatego, że obawiasz się negatywnych konsekwencji. Dzięki tej podświadomości możemy zrobić wiele! Tak naprawdę jesteśmy silnymi osobami, które niestraszne są wyzwania.
Dokładnie tak! Ty, Ty i jeszcze Ty możesz zrobić wiele, ale uwierz w siebie, nie siedź z założonymi rękoma, działaj! :)

Pomyślałam, aby stworzyć taki post, ponieważ przed momentem udało mi się zakończyć pisanie pierwszego rozdziału mojej pracy. Pewnie niektórzy z Was myślą: "praca licencjacka i samorozwój? Głupota!" Jednak powiem Wam, że napisanie licencjatu pociąga za sobą wiele skutków: obronę, otrzymanie dyplomu, dostanie się do zadowalającej pracy.
Prawdą jest, że i bez dyplomu można znaleźć zadowalającą pracę, ale jednak ja postanowiłam zdobyć dyplom ukończenia wyższej uczelni i podążyć taką drogą.

Nauka języka jest dla mnie kolejnym krokiem do samorozwoju. Jest to język angielski. Co z tego, że "uczyłam się" angielskiego X lat. Komunikacja w tym języku nie jest moją dobrą stroną. Dlatego słucham podcastów, w którym mogę wychwycić każde słowo. Pomaga mi to zrozumieć większość treści, choć jest i tak, że nie rozumiem o czym mówią. Nawet moja promotorka mi pomaga, ostatnio dostałam od niej książkę po angielsku wraz z płytami do słuchania. :)
W mojej szkole często organizują dla nas wykłady i warsztaty z MOL-em (Mitsui O.S.K Lines - armator), na których głównie mówią po angielsku. Chciałabym usiąść swobodnie i rozumieć o czym opowiadają. Po ostatnim wykładzie stwierdzam, że nie jest tak źle. Potrzebne jest mi słownictwo branżowe, które jest niezbędne do zrozumienia treści wykładu. Jednak cieszę się, że mogę brać udział w takich wydarzeniach, ponieważ mogę osłuchiwać się z angielskim. :)
Do słuchania angielskiego natchnął mnie Mateusz Grzesiak, który prowadzi warsztaty z samorealizacji. Dzięki niemu wiem, że nawet jeśli nie rozumiem angielskiego, warto słuchać. Po kilka godzin dziennie. Nie mając innego wyboru, bo przecież nie polecę do anglojęzycznego kraju, słucham. W drodze do szkoły, w drodze do domu i w domu. Kiedy sprzątam, zakładam słuchawki i słucham. Sam Mateusz na swoim kanale na YouTube ma filmiki ze swoich warsztatów w języku angielskim. Mówi przystępnym, fajnym językiem. :) Naprawdę gorąco polecam i odsyłam do posłuchania. Poza nauką języka można posłuchać, ponieważ naprawdę mądrze prawi. :)

Samorealizację pozwala mi również osiągać sport. W tym momencie mojego życia akurat najbardziej cieszy mnie bieganie. Cieszę się, kiedy idę pobiegać. Zaczynałam latem, od 1,6 km, potem dystans się wydłużał do 3, 5, aż w końcu do 10 km. Mogę śmiało powiedzieć, że realizuję się w bieganiu. Kiedyś już bieganie nauczyło mnie pokory, ale z biegiem lat tę pokorę utraciłam. Gdy powróciłam do tej dyscypliny, pokora również wróciła. Ile dajesz - tyle dostajesz. Ważne jest, by nie zatracić się w tym wszystkim, aby ciągle nie liczyć na życiówki i wydłużanie dystansu. :)

Aby Wasz weekend był owocny w rozwój i samorealizację.
Pozdrawiam, Zdeterminowana. :)

24 komentarze:

 1. Podświadomość jest bardzo ważna, i dobrze, że napisałaś tego typu notkę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki podświadomości możemy więcej! ;)

   Usuń
 2. Ciekawy post :) To fakt, że warto poznać siebie, działanie swojej świadomości i podświadomości, by tworzyć siebie, swoje życie. Dla mnie też jest to powiązane ze zdrowym trybem życia, który wymaga przecież świadomości i odpowiedniego podejścia do odżywiania, aktywności i codziennych wyborów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli osiągamy cele to wiemy na ile nas stać. ;) Podświadomość pomaga nam to wszystko osiągnąć, wierzę w to. ;)

   Usuń
 3. Ja mam dziwne podejście do samo doskonalenia się. Umysł lubię ćwiczyć lamiglowkami logicznymi. Za to z książkami o tym jak mam patrzeć na świat się nie lubię. Jakoś tak za bardzo myślę i kombinuję w jakich sytuacjach się nie sprawdzą. Dziwna jestem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytam żadnych poradników, a miałam na myśli samorozwój - zdobycie nowych umiejętności, realizowanie siebie. ;)

   Usuń
 4. Hejka :D nominowałam Cię do Liebster Blog Award :) jeśli masz ochotę to zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham biegać ! :D
  Poza tym - świetny wpis :)

  Nominowałam Cię do zabawy http://workoutbodyattack.blogspot.com/2014/12/rzuc-palenie-i-podejmij-wyzwanie-z.html

  Będę mega szczęśliwa, jeśli weźmiesz udział :)

  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też stawiam na samorealizację i ciągłe uczenie się nowych rzeczy, rozwijanie swoich możliwości. Naprawdę czuję, że dodaje mi to skrzydeł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samorealizacja jest ważnym elementem naszego życia. ;)

   Usuń
 7. Aż ciśnie się na usta powiedzenie Forda: jeśli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokładnie: nasza samorealizacja jest bardzo istotna bo dzięki niej możemy "dotrzeć do siebie" i cieszyć się życiem.

  Samorealizacja leży wyłącznie w naszych rękach - nikt inny za nas tego nie zrobi :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko trzeba podnieść tyłek i zrobić pierwszy krok, a potem już będzie coraz łatwiej! ;)

   Usuń
 9. Zaczynam właśnie pisać pracę magisterską :) oby mi to gładko poszło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodzenia! Mam nadzieję, że i mi pójdzie w miarę szybko. ;)

   Usuń
 10. Wszystko zaczyna się w naszej głowie, grunt to wierzyć, że damy radę!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Głowa ważna część ciała, więc trzeba dbać o nią. ;)

   Usuń
 11. oo tak my musimy się rozwijac to nasze życie samo się ułoży w harmonie ciała i ducha\:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie Mateusz Grzesiak bardzo zainspirował do nauki języków obcych i chyba oglądaliśmy ten sam filmik o słuchaniu, gdy mówił, że nawet nie znając języka można wiele zrozumieć i... faktycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To ważne, aby nie spocząć na laurach i cały czas się rozwijać. Jedną z moich dróg do samorozwoju jest mój blog :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za odwiedzenie bloga. :)